W związku z pracami związanymi z wprowadzeniem internetowej ewidencji cmentarza bardzo proszę w nieprzekraczalnym terminie do 15.XI.2021 r. o podanie informacji dotyczącej zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Dane proszę podać zgodnie z przygotowanym formularzem (który wypełniamy drukowanymi, dużymi literami). Druki znajdują się na stoliku nawy głównej w kościele. Można również pobrać ten druk-formularz ze strony internetowej z zakładki „CMENTARZ” – „DRUKI”.

Odpowiadając na pytania – wypełniacie Państwo dane w formularzu na ile posiadacie informacje o zmarłym.

Wypełnione formularze wrzucamy do stągwi-dzbana umieszczonego przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przy wypełnianiu formularza proszę odnieść się do oznaczeń numeracji grobów zgodnie z mapką, która znajduje się na stronie internetowej Parafii w zakładce „CMENTARZ” – „WIRTUALNY”. Optymalny podgląd można uzyskać na przeglądarce internetowej w komputerze).

Na odwrotnej stronie druku proszę pozostawić numer kontaktowy telefonu na wypadek jakichś niejasności.

Brak zwrotu formularza w wyznaczonym terminie (do 15.XI.) spowoduje dodatkową opłatę poniesioną przez bliskich opiekujących się grobem.

Do tej pory nie było ewidencji oraz regulaminu cmentarza. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Toruńskiego i wskazaniami powizytacyjnymi zarówno, dotyczy to wizytacji sprzed 6 lat, jak i obecnej z wiosny, należy bezwzględnie uporządkować sprawy cmentarza parafialnego.

Kolejna ważna informacja – jeśli minęło 20lat od pochowania na cmentarzu zmarłego i na tym miejscu w międzyczasie nikt nie był pochowany -należy bezwzględnie uiścić opłatę pokładaną w Parafii na następne 20 lat.

Dużym ułatwieniem dla osoby, która zajmuje się pracami nad naszym parafialnym cmentarzem byłoby zrobienie zdjęcia grobu i wysłanie go za pomocą formularza kontaktowego  w ramach potwierdzenia poprawnej numeracji grobów, którym nadano numery na podstawie zrobionych wcześniej zdjęć. W tytule proszę wpisać numer grobu/rząd /sektor

Jeśli nie będzie to dla Państwa dużym utrudnieniem proszę załączyć w treści wiadomości te same dane co w formularzu, który zostawicie w kościele. Ułatwi to pracę i przyspieszy realizację całego przedsięwzięcia.

Bardzo proszę młodszych Parafian oraz tych, którzy biegle znają się na obsłudze komputera o pomoc Parafianom starszym, samotnym w wypełnieniu tych druków.

Nagrobki trzeba ubezpieczać we własnym zakresie, cmentarz jest ubezpieczony tylko od OC.

Bardzo dziękuję Panu Pawłowi Socha i Mateuszowi Przytuła za udostępnienie dronu i wykonanie zdjęć.

Wyślij wiadomość za pośrednictwem poniższego formularza kontaktowego